Universal microsatelite platform

Creotech Instruments - Create Impossible

Space at our fingertips

About HyperSat

Creotech Instruments, jako globalny pionier w obszarze platform satelitarnych klasy mikro, rozwijając projekt HyperSat, optymalizuje biznes satelitarny – wspierając tradycyjne firmy kosmiczne, jak również podmioty działające w nurcie New Space.

Platforma HyperSat znacznie ułatwi wchodzenie na rynek kosmiczny nowym firmom, których celem jest budowa pojedynczych satelitów oraz konstelacji satelitarnych.

Model satelity 3HU

Our satelite model

HypeSat 3HU

Jedna z możliwych konfiguracji naszego produktu.

Jest to propozycja niewielkiej jednostki kosmicznej o masie od 10 do 60 kg, dedykowanej nie tylko przyszłym konstelacjom kosmicznym, ale także pojedynczym misjom, np. niewielkim misjom technologicznym, komercyjnym bądź naukowym.

Satelita obserwacyjny HyperSat 3HU, może przenosić payload o masie OD 10-60 KG i objętości nawet 35x35x20 cm.

Platforma oparta o standard SpaceVPX

Kliknij i przeciągnij, aby obejrzeć model.

CREOTECH INSTRUMENTS S.A.

Creotech Intruments SA jest obecnie liderem polskiego sektora kosmicznego. Od wielu lat z sukcesem realizujemy kolejne projekty kosmiczne, m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, jak również podmiotów komercyjnych. Dostarczamy rozwiązania dla ważnych gałęzi globalnej gospodarki, oferując zaawansowane technologie oraz aplikacje użytkowe, z których korzystają m.in. ośrodki naukowo-badawcze, operatorzy telekomunikacyjni, czy sieci handlowe w Polsce i na świecie. Dla Creotech Instruments ważnymi obszarami działania jest także produkcja i projektowanie zaawansowanej elektroniki m.in. na potrzeby systemów

pomiarowych czy do sterowania procesami kwantowymi. Nasze urządzenia wykorzystywane są w najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucjach badawczych świata, tj. Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytucie Badań Ciężkich Jonów GSI czy Centrum Badawczym DESY w Niemczech. Creotech jest także obecny na rynku bezzałogowych systemów powietrznych, dostarczając urządzenia i oprogramowanie m.in. do nadzoru ruchu dronów.

Why HyperSat

SZYBKIE WDROŻENIE

Dzięki zastosowaniu platformy HyperSat, nowe mikro satelity oraz konstelacje
będą istotnie tańsze, wielokrotnie szybsze we wdrożeniu, łatwiejsze w
obsłudze – a dzięki standaryzacji – znacznie bardziej niezawodne. Nasze rozwiązanie pozwoli skrócić czas realizacji projektu nawet do kilku miesięcy, biorąc pod uwagę okres od pomysłu do rozmieszczenia satelitów na orbicie.

W AWANGARDZIE GLOBALNYCH ZMIAN

Platforma satelitarna HyperSat to propozycja zarówno dla przyszłych
konstelacji satelitarnych, jak również dla pojedynczych misji kosmicznych,
które będą bazować na niewielkich jednostkach kosmicznych o masie od 10 do 60 kg. Przedsiębiorcy będą mogli skupić się na projektowaniu i budowie
instrumentów, aparatury użytkowej oraz na późniejszym świadczeniu usług.

KOSMOS W ZASIĘGU RĘKI

Creotech Instruments, jako globalny pionier w obszarze platform satelitarnych
klasy mikro, rozwijając projekt HyperSat optymalizuje biznes satelitarny –
wspierając tradycyjne firmy kosmiczne, jak również podmioty działanące w nurcie New Space. Platforma HyperSat znacznie ułatwi wchodzenie na rynek nowym firmom, których celem jest budowa satelitów oraz konstelacji satelitarnych.

MODUŁOWA ELASTYCZNOŚĆ CUBESAT

HyperSat jest oparty na najlepszych praktykach wypracowanych przy produkcji satelitów klasy piko i nano (CubeSat), o wadze do kilku kilogramów. Został jednak zaprojektowany z myślą o przenoszeniu instrumentów i aparatury o większych gabarytach. Dlatego zastosowanie satelitów wykorzystujących platformę HyperSat będzie znacznieszersze od nanosatelitów.

Space at our fingertips

Firma rozwija także inne nogi biznesowe. Oferuje technologie i aplikacje użytkowe, z których korzystają m.in. ośrodki naukowo-badawcze, operatorzy telekomunikacyjni i sieci handlowe w Polsce i na świecie. Elektronika i specjalistyczna aparatura pomiarowa wyprodukowana przez Creotech wykorzystywana jest w najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucjach badawczych świata takich jak Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytut Badań Ciężkich Jonów GSI i Centrum Badawcze DESY w Niemczech.

Our showreel

News

Perspektywy rynku kosmicznego

Współcześnie Ziemię otacza sieć satelitów, które zapewniają nie tylko łączność internetową, ale również pomagają uzyskać niezbędne dane w zakresie nawigacji, [...]

2021/05/21
News

Funds

Our Partners

Projekt Renesans, realizowany przez Creotech Instruments SA. polega na opracowaniu uniwersalnej platformy satelitarnej HyperSat, służącej do realizacji misji kosmicznych w krótkim czasie i przy niskich kosztach, w szczególności do budowy konstelacji satelitarnych. Ta modułowa platforma opracowywana jest w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przy wsparciu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Głównymi zaletami platformy będzie jej modularność i powtarzalność. Klienci będą mogli dowolnie konfigurować satelitę korzystając z gotowych modułów. Creotech Instruments jest jedyną firmą w Polsce dysponującą procesami technologicznymi i linią produkcyjną, certyfikowanymi do produkcji elektroniki przeznaczonej do zastosowań w przestrzeni kosmicznej przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA.

© 2021 Creotech Instruments S.A.